SCWEW

Problemy ze zdrowiem psychicznym wśród polskich uczniów są powszechne, ale w czasie pandemii ich skala znacząco wzrosła. Lockdown negatywnie wpływa na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży, jednak problem tkwi w tym, że sytuacja była dramatyczna jeszcze zanim wybuchła epidemia COVID19.

Co sprawia, że statystyczny polski uczeń przeżywa kryzys psychiczny? Jaką rolę ma w tym szkoła? Czy szkoła jest miejscem, gdzie uczeń może znaleźć fachową pomoc?

Rozpoczęliśmy cykl spotkań dla nauczycieli szkół partnerskich podczas, których poruszamy problem depresji u dzieci i młodzieży. Za nami pierwsze spotkanie z nauczycielami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Marzęcinie, które odbyło się 28 lutego 2022 roku. A już 7 marca 2022 roku o godz. 16.00 spotykamy się z nauczycielami Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim na platformie Google Meet: https://meet.google.com/nhw-dbng-tjm

Serdecznie zapraszamy!

BEZPŁATNE KONSULTACJE TELEFONICZNE – skorzystaj ze wsparcia specjalistów z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalny dyżur telefoniczny pod numerem 223005275 w dniach 28.02-25.03.2022 r. w godzinach 16:00-20:00 dedykowany rodzicom, nauczycielom i specjalistom pracującym z dziećmi i nastolatkami borykającymi się z kryzysem emocjonalnym, depresją, myślami samobójczymi. Każdego dnia dyżur obsługiwany jest przez jedną ze specjalistek Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *